Dana 1. lipnja o.g. nakon duge i teške bolesti napustio naš dugogodišnji uvaženi član dr. Neven Srb, u više mandata predsjednik i dopredsjedink EDZ-a. ,
Veliki je to gubitak za EDZ, jer je kolega Srb veliki dio svojeg života živio s EDZ-om u srcu. Svojim je radom, znanjem, iskustvom, stručnošću, ogromnom energijom, zalaganjem i kolegijalnošću ugradio i dio sebe u mozaik našeg Društva za čijim je kormilom proveo veliki niz godina.
U periodu od 1980. do 1987. god. bio je predsjednik EDZ-a (Elektrotehničko društvo Zagreb) a od 1987. do 2009. dopredsjednik, od 2009. predsjednik EDZ-a., a do svog kraja dopredsjednik. Predsjednik SEITH bio je od 1987. do 1990. godine. Član UO HIS-a je od 2012. godine.
U proteklih 40 i više godina organizirao je sa suradnicima EDZ-a 50-ak domaćih i međunarodnih simpozija iz područja novih tehnologija, električnih rotacijskih strojeva, elektromotornih pogona, hidroelektrana, termoelektrana i električnih instalacija te više od 300 stručnih seminara, radionica i predavanja iz raznih područje elektrotehnike.
Rođen u Šibeniku, 9. 6. 1941. Osmogodišnju školu pohađao u Zagrebu, Rijeci i Karlovcu a gimnaziju u Karlovcu i Zagrebu. Elektrotehnički fakultet upisao je u Zagrebu gdje je diplomirao 1965. god. Tijekom 1964. proveo je kao student 3 mjeseca na stručnoj praksi u gradskoj termoelektrani u Hagenu, Njemačka.
Doktorirao je na Tehničkom univezritetu u Dresden u Dresdenu, 1977. god. s temom Eigenschaften des Läufers mit nicht isoliertem Kurzschlußkäfig und ihre Einbeziehungen in die Berechnung der Asynchromaschine (Svojstva rotora s neizoliranim kratkospojnim kavezom i njihovo uključivanje u proračun asinkronog stroja) s ocjenom Cum laude..
Nakon diplomiranja četiri god. je radio u Rade Končaru u Tehničkom uredu Srednjih električnih strojeva kao projektant nisko i visokonaponskih asinkronih motora. Od 1970 do 1990 radi u Elektrotehničkom institutu – Rade Končar kao predstojnik Odjela za asinkrone motore i vodi nekoliko vrlo uspješnih razvojnih projekata na području električnih rotacijskih strojeva i elektromotornih pogona. U to vrijeme radi također na projektima u okviru SIZ-a Znanosti, tehnologije i informatike Republike Hrvatske, Fonda za tehnološki razvoj Jugoslavije i INTERELEKTRA. Tijekom rada na ovim projektima prijavio je 8 patenata na području konstrukcije i tehnologije proizvodnje električnih rotacijskih strojeva.
Najuža specijalnost je ispitivanje, nadzor (monitoring), održavanje, modernizacija i popravak električnih rotacijskih strojeva. To uključuje rad na razvoju on/off – line ispitivanja i monitoringa elektromotora i generatora.
Objavio je nz zapaženih izdanja iz područja tehnike namatanja elektromotora, magnetskog monitoringa električnih rotacijskih strojeva, ispitivanja elektromotora i elektromotornih pogona, servisiranja elektromotora, više inženjerskih priručnika i sl. Osim toga vlassnik je i više međunarodno priznatih patenata iz područja rotacijskih strojeva. Uz sve to objavio je i preko 200 stručnih članaka u časopisima na stručnim i znanstvenim simpozijima u zemlji i u inozemstvu. Održao je velik broj stručnih predavanja i seminara u Hrvatskoj, Sloveniji, Njemačkoj, Bosni i Hercegovini, Austriji, Poljskoj, Mađarskoj i Brazilu.
Dobio je mnogobrojna priznanja i nagrade od kojih je najznačajnija nagrada Republike Hrvatske za znanstveni rad Nikola Tesla, 1980. godine.
Za svoje izume dobio je također niz nagrada i priznanja od kojih su najznačajnije srebrne medalje na rast yu u Rijeci 1980. god. i na Inovi u Bruxelesu 1992.god.
Od 1991 do 2004. zaposlen je u Končar – Institutu za elektrotehniku kao predstojnik Odjela za poslovno-tehničku i znanstvenu suradnju.
- godine pozvan je u treću po veličini firmu na svijetu za proizvodnju električnih rotacijskih strojeva WEG – Brazil, da radi kao konzultant-savjetnik u konstrukciji i projektu asinkronih motora.
Slava mu i hvala na svemu što nam je značio.